Pożyczka pod zastaw nieruchomości - podstawowe informacji i warunki udzielenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość oryginalną ofertą na naszym rynku propozycji kredytowych. Chociaż w swojej własnej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe oferowane przez zwyczajne banki. Wypada jednakże wskazać na parę ważnych różnic.

Główna z nich to podmiot, który jest w stanie użyczyć sumy postulowanej pożyczki. Jeżeli przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Najczęściej jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w przedmiocie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.
Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org http://www.purevolume.com
Analiza historii kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to następna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobligowane do analizowania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, przynajmniej statystyczne podstawy aby domniemywać, że kredyt będzie spłacany w sposób należyty.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieco odrębnych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem szansy weryfikacji ewentualnej osoby która jest zainteresowana otrzymaniem pożyczki. Nie ma dostępu do BIK czyli do zasadniczego narzędzia jakim dysponują banki. Z związku z tym potrzebne jest używanie stałych zabezpieczeń spłaty pożyczki