Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, jaka chociaż raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to pod żadnym pozorem nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z nomenklatury finansowej, który zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom wyjaśnić te zasadnicze określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, która została powołana do życia przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak by strategia kredytowa była prowadzona na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której wejście mogą mieć tylko banki. Przenikają do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy ustalonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które osiągamy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość uzyskać bez weryfikacji informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zobowiązań i dosyć często mają zauważalne opóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.