Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową propozycją na polskim rynku propozycji kredytowych. Niemniej jednak w swojej własnej konstrukcji przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Powinno się jednak wskazać na nieco istotnych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie przekazać sumy postulowanej pożyczki. Gdy przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to gdy mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Analiza historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to następna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki próbując podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociaż statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie obsługiwany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieco innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możności weryfikacji ewentualnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do zasadniczego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym niezbędne jest używanie adekwatnych zabezpieczeń spłacenia pożyczki