Kredyt dla bezrobotnych - najlepsze rozwiązanie dla zadłużonych


W chwili obecnej w naszym kraju stopień bezrobocia utrzymuje się niestety na względnie dużym stopniu (aktualnie jest to blisko 12 proc.). Niełatwo polemizować o wiarygodności danych niemniej jednak jesteśmy wstanie przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja ludzi bezrobotnych jest o tyle dokuczliwa, że z jednej strony nie mają zarobków a z drugiej nie mają możliwości zaciągnąć jakiegokolwiek kredytu mając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w minionym czasie pokazał się na rynku usług pieniężnych nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to na pewno znakomita wiadomość dla każdej osoby, która to nie ma pracy a nadchodzą u niej nagłe koszty np. konieczność naprawy piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to charakterystyczny rodzaj kredytu a którego dostanie wiąże się z szeregiem wymogów które to przychodzi spełnić. W 1-szej kolejności należy stwierdzić, iż tego typu kredyt to standardowe zobowiązanie przedstawiane na bazie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, iż ze względów obiektywnych poświadczenia o dochodach uzyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, własnym podpisem uwierzytelniamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca uzyskujemy kwotę 2 tys. złotych zarobku na rękę. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w bankach w chwili starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny także dla osób które to nie mają pisemnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie czarujmy się, wielu Polaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.